Ilkka Visuri
Asiat yleensä korjataan, ennen kuin mennään rikkinäisellä vehkeellä.
Eli kohta joukkueissa pyörii esimerkiksi Aaron Gagnonia kahdella eri hinnalla??No, ehkä ihan hyvä niin. Hölmöä kuitenkin että jos nyt vaihdan jonkun eilen pelanneen pois, niin sitä pisteiden myötä tapahtunutta arvonnousua en tule saamaan, etenkin kun systeemi toimii sentään niin tarkasti, että "päinvastainen" "väärinkäyttövaihtaminen" pisteiden toivossa ei onnistu.Onko nyt siis niin, että jos ostaisin 6 eilisen tehomiestä kentille, saisin niistä huomenna tai joskus eilisen pisteiden myötä tulleet arvonnousut itselleni vaikkeivät he eilen olleet mulla pelaamassa? :oEi toki toimi noinkaan. :) Eli järjestelmämme on sidottu pelipäiviin ja asettaa kyllä arvonnousun oikeille pelaajille oikeille päiville.
Ei pyöri. Sitä muutosta minkä hinta nousee, ei saa käyttöön jos pelaaja ei ole ollut joukkueessa kyseisellä kierroksella.No miten niin ei pyöri? Jollain käyttäjällä A lukee Gagnonin arvona huomenna 540k tai mitä lie ja jollain toisella käyttäjällä B pisteiden verran vähemmän, eli mitä se nyt onkaan. Riippuen siitä onko Gagnon ollut eilen jo itsellään vai ostaako sen tänään kun hinta ei ole päivittynyt. Ja virallinen hinta mikä lukee myöhemmin vaikka viikon päästä esim jonkun kolmannen käyttäjän C vaihtaessa pelaajia on kumpi? Ei tätä pienillä aivoilla pysty käsittään D:
Ei pyöri. Sitä muutosta minkä hinta nousee, ei saa käyttöön jos pelaaja ei ole ollut joukkueessa kyseisellä kierroksella.Minulla siis on tällä hetkellä Gagnon, oli myös eilen, joten pisteiden päivityksen yhteydessä hinta nousee esimerkiksi sen noin 20k. Eikö niin?